Sakın böyle uyumayın! Yorgun uyanmanızın sebebi bu olabilir Sakın böyle uyumayın! Yorgun uyanmanızın sebebi bu olabilir

Konya’nın Ereğli ilçesinde halı saha antrenörü tarafından dayak yiyen 12 yaşındaki çocuğun babası antrenörden şikayetçi oldu. Aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni olan antrenör hakkında idari soruşturma başlatıldı.

2 Eylül Cumartesi günü meydana gelen olayda, yaz futbol okuluna giden 12 yaşındaki çocuk (S.E.G.), ailesine maç sırasında, öğretmenin oğluyla ikili mücadeleye girdiği ve onu düşürdüğü için beden eğitimi öğretmeni ve futbol okulu antrenörü H.A.’nın kendisini dövdüğünü söyledi. 

AW023107_02

“İZLEYİNCE ŞOK OLDUM, ELİM AYAĞIM BOŞALDI”

Olayı haber alan çocuğun babası (Ü.G.) halı sahanın kamera kayıtlarını izlediğinde şok oldu. Öğretmenin, oğlunu sorgusuz sualsiz dövdüğünü ifade eden baba, “Çocuğum hoca ile sorun yaşadık, dedi. Ben de ilk etapta öğretmeni haklı gördüm. 'Videoyu izle baba, ondan sonra beni ara' dedi. Videoyu izledikten sonra elim ayağım boşaldı, titredim, hiçbir şey yapamadım. Ondan sonra hocayı aradım. Hoca 'Geleceğim' dedi. Geldi, görüştük. Ondan sonra da çocuğumu hastaneye götürüp darp raporu aldım, oradan da emniyete gidip şikayetçi oldum. Bir çocuk bu şekilde dövülmez. Tek isteğim bu çocuklara bir daha böyle bir şey yapmasın, görevden alınsın.” dedi. Ümit G. sürecin takipçisi olacağını söyledi.

AW023107_03

“GİDERKEN BENİM ENSEME VURDU, YERE DÜŞÜRDÜ, TEKMELEDİ”

Antrenöründen dayak yiyen S.E.G. de öğretmeninin oğluyla ikili mücadeleye girdiğini ve onu düşürdüğünü anlatarak, “Sonra Halil hoca da geldi bana vurdu. Tokat attı, gözlüğümün camı çıktı yere düştü, onu aldım. Giderken benim enseme vurdu, yere düşürdü, tekmeledi” diye konuştu. (İHA)