DOLAR
5,8922
%-0,59
EURO
6,5004
%-0,60
ALTIN
282,67
%-0,66
BİST100
95.277
%1,38

20 bin öğretmenin atama sevinci

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama sonuçları dün açıklandı. Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “Eğer heyecanınızı meslek hayatınız boyunca korursanız o zaman Türk eğitim sistemi çok büyük mesafeler alacaktır” dedi.
08.02.2019 11.49.36

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama sonuçları dün açıklandı. Farklı branşlardan toplam 20 bin öğretmenin kura ile görev yerlerini öğreneceği atama sonuçları, dün saat 10.00'da başlayan kura sonrası netleşti. Milli Eğitim Bakanlığının Ankara'da bulunan Başöğretmen Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekilişine, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katılım sağladı. Ekranda adını gören öğretmen adayları, sevinç gözyaşlarını tutamadı.

Atama öncesi konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlere tavsiyelerde bulundu. “Yeni atanan arkadaşlarımızın sorumlulukları var” diyen Bakan Selçuk, “Sizin artık ‘mezun olduk, öğretmen olduk şeklinde düşünmek yerine asla mezun olmayacağız, sürekli öğreneceğiz, kendimizi geliştireceğiz, çok daha büyük katkılar sağlayacağız bu sisteme’ şeklinde bir inanç geliştirmeniz bizi çok mutlu eder. Eğer siz burada, heyecanınızı meslek hayatınız boyunca korursanız o zaman Türk eğitim sistemi çok büyük mesafeler alacaktır. Ama atandıktan sonra atalet olursa, yavaşlama olursa da yaptığımız işin hakkını hukukunu teslim etmemiş olacağız. Yaptığımız işi daha güzel yapmak, daha fazla imkan sağlamak noktasındaki çalışmalarımızın sürdüğünü de haber vermek isterim” dedi.


Yorum Ekle