Okullarda yeni eğitim yılı yarın çalacak ilk ders ziliyle birlikte başlayacak. Tüm hazırlıkların tamamlandığı dönemde 20 milyon öğrenci  ders başı yapacak.

Sona eren 3 aylık yaz tatili sonrası yeni dönem için tüm hazırlıklar tamam. Okulla ilk kez tanışacak çocuklar için uyum haftası 4 Eylül'te başlamıştı.

Yeni dönemde yeni uygulamalarla yarın startı veriyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan ders kitapları ve yardımcı kaynak kitapları tüm okullardaki yerini aldı. Öne çıkan en önemli yenilik öğrencilerin artık sınıfta derse girerken cep telefonlarını öğretmenlere teslim etme zorunluluğu olarak göze çarpıyor. Ve tabi ki sınıf tekrarı da yeniden uygulanacak.

Olaylı Ajax-Feyenoord derbisinde maç tatil edildi Olaylı Ajax-Feyenoord derbisinde maç tatil edildi

Bakan Tekin okullar için cep telefonu kararını açıkladı Bakan Tekin okullar için cep telefonu kararını açıkladı

2023-2024 eğitim öğretim yılı takvimini MEB tarafından daha öncesi paylaşılmıştı. İlk ara tatil, 10 Kasım'dan itibaren bir hafta sürecek. 19 Ocak Cuma günü ölk dönem karneleri verilecek. 2 hafta dinlenecek öğrenciler 5 Şubat'ta okullarına geri dönecek.

İlk eğitim dönemi 4 ay boyunca devam edecek. Ara tatilin 5 Nisan'da başlayacağı belirtilmişti. Orta ve İlk okullar yaz tatiline ise 14 Haziran'da karnelerini alarak başlayacaklar.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)