İşte, Türk siyaseti için önemi büyük olan 2023 yılının, en çok konuşulan siyasetçileri;

Recep Tayyip Erdoğan 

cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-q64F_cover

Hiç kuşkusuz 2023 yılının başından beri en çok konuşulan siyasetçilerin başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geliyor. 

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde yürütülen seçim kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çokça konuşulmasının sebeplerinden biri olmuştu. 

Sultangazi’de orman yangını: 2 şüpheli kamerada Sultangazi’de orman yangını: 2 şüpheli kamerada

Kemal Kılıçdaroğlu 

650x344-kemal-kilicdarogluna-chpnin-bilisim-sorumlusundan-tokat-gibi-cevap-secimde-hicbir-usulsuzluk-yok-1691563348835

Ülkemizde en çok konuşulan siyasetçilerden bir diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ydu. 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2023 döneminde çok adından çokça bahsettirmesinin sebeplerinden biri 6’lı masayı bir araya getirmesi oldu. Cumhurbaşkanlığı seçiminde adaylığını ilan eden Kılıçdaroğlu seçim süreci boyunca da adından söz ettirdi, seçimin kaybedilmesi ardına yine oldukça fazla konuşulan isimlerden biri olmayı başardı. 

Ekrem İmamoğlu 

ekremimamoglu-1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında öne çıkan isimlerden oldu. Seçim sırasında Kılıçdaroğlu’nun en büyük destekçilerinden biriyken, mağlubiyet sonrası cephe almasıyla gündeme gelmişti. İmamoğlu yine, CHP genele başkanlığına aday olacağı yönündeki konular neticesinde de adından sıkça bahsettirdi. 

Ekrem İmamoğlu’nu en çok ananlar ise İstanbullular oldu. İstanbul içerisinde özellikle ulaşım noktasında bitmek bilmeyen aksaklıklar İmamoğlu’nu en çok konuşulan siyasetçilerden biri haline getirdi. 

Meral Akşener 

meral-akşener-akp-den-ne-kadar-oy-alacağını-açıkladı

Meral Akşener 6’lı masaya dahil olmasıyla birlikte çok konuşulduğu gibi masa içerisindeki anlaşmazlıklarından ötürü masadan kalmasıyla da çok konuşuldu. Akşener’in tekrar oturduğu 6’lı masa genel seçimlerde mağlup olmuştu.  

Hakan Fidan 

Hakan Fidan-9

Türkiye Cumhuriyeti Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı olarak yağtığı görevden sonra Türkiye Dışişleri Bakanı olan Hakan Fidan, gerçekleştirdiği önemli görüşmelerle adından en çok söz ettiren siyasetçilerden biri oldu. 

Mehmet Şimşek 

mehmet şimşekk

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı olarak üstlendiği görevinin ardından, Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı olan Mehmet Şimşek de en çok konuşulan isimlerden biri oldu. Mehmet Şimşek’in çok konuşulma sebeplerinden bazıları ise, ekonomi alanındaki yeni atılımları ve yürürlüğe denetlemeler oldu. 

Mansur Yavaş 

mansur y

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde aday olup olmayacağı yönünde yapılan konuşmalar Mansur Yavaş’ın da adını çok konuşulan siyasi isimler arasına eklemeye sebep oldu. 

Tanju Özcan 

tanju-ozcandan-yeni-myk-mesaji-bu-liste-bir-hodri-meydan-cikisidir-j61AAA-20230712-31662001-31661978-BOLU_BELEDIYE_BASKANI_TANJU_OZCANIN_ADALET_VE_DEGISIM_YURUYUSU

Yaptığı yürüyüş ile ülke gündemini epey meşgul eden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, her hareketiyle olay olmuştu. Özcan’ın Değişim yürüyüşü sonrasında CHP Genel Merkezi önünde sandalye fırlatması ise en çok konuşulan detaylardan biri olmuştu. 

Ali Babacan 

babacan

6'lı masa ortaklarından biri olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da adından sıkça bahsettiren isimlerden biriydi. Babacan özellikle seçim sonrasında yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmişti. 

(HABER MERKEZİ)