Kiracıdan tek isteği kapısını kilitlemesi

Adamın kiralık ilan sitesinde verdiği ilanda, 2+1 evine bay yanına bayan ev arkadaşı aradığını, kendisinin emekli ve aynı zamanda çalışan bir bey olduğunu, gerekli bütün eşyaların mevcut olduğunu, gelecek bayan arkadaşın valizini alıp geleceğini ve kendisine ait odada kapısını kilitli tutacağını yazdığı görüldü.

ev arkadaşı yayın

Ayrıca, salon, mutfak ve banyonun ortak alan olduğunu, düzenli, temiz, titiz, saygılı, dürüst ve beraber bir ortamı paylaşabilecek, çekinceleri olmayan, gayet özgür yaşayabilen, samimi bir dost, arkadaş, sırdaş aradığını belirtti. Adam, duygusal anlamda tamamen paylaşımcı bir bayan arkadaş gelirse çok mutlu olacağını da ifade etti. İlanda, “Lütfen gereksiz arama yapmayın, ‘erkek olmaz mı?’ falan gibi. Saygılar sunarım.” şeklinde bir uyarı da yer aldı.

Kadın hakları savunucularından tepki

İlanı gören kadın hakları savunucuları, adamın kadın ev arkadaşı arayışının cinsiyetçi, tacizci ve ahlaksız olduğunu söyledi. Kadınların ev arkadaşı ararken karşılaştıkları bu tür ilanların, kadınların güvenliğini ve özgürlüğünü tehdit ettiğini belirten savunucular, ilanın kaldırılmasını ve adamın hakkında yasal işlem başlatılmasını talep etti. Ayrıca, kadınların bu tür ilanlara itibar etmemeleri ve kendilerini korumaları konusunda uyarılarda bulundular.

Yetenek Sizsiniz’in sevimli yıldızı Baha kocaman delikanlı oldu! Son haline yorum yağdı Yetenek Sizsiniz’in sevimli yıldızı Baha kocaman delikanlı oldu! Son haline yorum yağdı

Vatandaşlar da şaşkın

Sosyal medyada ilanı gören vatandaşlar da adamın ilanına tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar, adamın ilanını komik ve saçma bulduklarını, böyle bir ilana kimin başvuracağını merak ettiklerini söyledi. Bazı vatandaşlar ise, adamın ilanını iğrenç ve utanç verici bulduklarını, kadınlara saygısızlık olduğunu ve adamın yalnızlığını başka yollarla gidermesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ