DOLAR
5,7109
%0,59
EURO
6,3141
%0,81
ALTIN
275,04
%0,85
BİST100
100.339
%-1,56

8. kez bağımsız aday oldu: 31 Mart’ta oylarımı başkasına yazdılar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 8. defa bağımsız aday olan Fatma Ragibe Kanıkuru, seçim vaatlerini açıkladı.
31.05.2019 15.45.23

SEYFETTİN GÖKÇE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 8. defa bağımsız aday olan Fatma Ragibe Kanıkuru, seçim vaatlerini açıkladı. “Uyanın, Beni Seçin” sloganıyla yola çıkan Kanıkuru, İstanbul için var gücüyle çalışacağını ifade etti. 1984 yılından beri her İstanbul seçimine katıldığını belirten Kanıkuru, çoğulcu demokrasiye karşı olduğunu, katılımcı demokrasi taraftarı olduğunu belirtti. Kanıkuru, vatandaşın ezilmediği bir demokrasi için Adaylar Meclisi kuracağını, adaylara maaş ve görev vereceğini belirtti. Evlilik düşünen gençler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Evlendirme Vakfı kuracağını açıklayan Kanıkuru, belediye başkanı maaşını ise kabul etmeyecek. Makam araçlarını kullanmayacağını söyleyen Kanıkuru, bu araçların toplum yararına kullanılmasını sağlayacağını ifade etti. Araçların çocuk, ihtiyar ve evlenecek kişilere tahsis edileceğini belirten Kanıkuru, Allah rızası için çalışacağını vurguladı.

Rakiplerimi hiç bir zaman kıskanmadım

Babası İstiklal Savaşı gazisi olan Kanıkuru, “Siyasi partilerle düşüncelerim uyuşmuyor. Bu nedenle bağımız adayım” dedi. Önceki İstanbul seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan, Kadir Toptaş, Nurettin Sözen gibi güçlü rakipler karşısında da aday olduğunu belirten Kanıkuru, rakiplerini hiç bir zaman kıskanmadığı söyledi. 31 Mart seçimlerinde 418 oy aldığını söyleyen Fatma Kanıkuru, geçersiz oyları sayılmasıyla oylarının 486’a çıktığını ifade etti. Kanıkuru, kendisine atılan bazı oyların da diğer adaylara yazıldığını iddia etti. Bu zamana kadar girdiği seçimlerde en çok 1319 oy aldığını söyleyen Kanıkuru, 23 Haziran seçimlerinde daha iyi bir sonuç almayı hedeflediklerini bildirdi.


Yorum Ekle