18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 108. yıl dönümü dolayısıyla İstanbul Fatih'teki Riyaziyeci Salih Zeki İlkokulu tarafından düzenlenen kompozisyon yarışmasında “Çanakkale Geçilmedi, Geçilemez” başlıklı yazısıyla birinci olan 4-D sınıfı öğrencisi Yekta Ekici, kendisine hediye edilen kitap setini depremzede kardeşlerine göndereceğini söyledi. 9 yaşındaki Yekta, sadece yazdığı kompozisyonla değil kitap bağışı hareketiyle de okul arkadaşlarına örnek oldu. Kendi sınıfı başta olmak üzere okulundaki diğer sınıfları da harekete geçiren Yekta, deprem bölgesindeki öğrencilere gönderilmek üzere birçok kitabın bağışlanmasını sağladı. 

Şanlıurfa'da TIR şoförü aranıyor. Otoparktaki 170 araç çıkarıldı. Şanlıurfa'da TIR şoförü aranıyor. Otoparktaki 170 araç çıkarıldı.

Depremin ilk gününden beri kalbinin o bölgedeki kardeşleri için attığını ve onlar dua ettiğini söyleyen Yekta, tüm okul arkadaşlarıyla birlikte topladıkları kitapları 18 Mart Çanakkale ruhunun oluşturduğu birlik beraberlik duygusuyla depremzede kardeşlerine armağan ettiklerini söyledi. Riyaziyeci Salih Zeki İlkokulu öğrencileri tarafından toplanan kitaplar, Kahramanmaraş’taki depremzede öğrencilere gönderilecek.  İTTİFAK