İsrail basını, ABD Başkanı Joe Biden’ın uçak merdivenlerinden düştüğü eski bir videoyu yeniymiş gibi yayınlayarak, Biden’a karşı bir mesaj vermeye çalıştı. Bu haber, İsrail’in Filistin’deki saldırılarına ABD’nin desteğini kaybetme korkusuyla yaptığı bir ayak kaydırma girişimi olarak yorumlandı.

Ekran görüntüsü 2023-11-15 122422

VİDEO ESKİ HABER YENİ

İsrail’de yayın yapan Hadashut Yisrael gazetesi, Biden’ın Polonya’ya gideceği söylentileri üzerine, Biden’ın bu ziyaret sırasında merdivenlerden düştüğünü ve felç geçirdiğini iddia etti.

Ekran görüntüsü 2023-11-15 122359

Tek başınıza sakın gitmeyin! Bu ülkede yalnız yürümek yasak Tek başınıza sakın gitmeyin! Bu ülkede yalnız yürümek yasak

Gazete, “Biden, Polonya’ya inerken düştü ve felç geçirdi” başlığıyla servis ettiği videonun şubat ayında çekildiği ve Biden’ın o zaman da sağlıklı olduğu ortaya çıktı.

Ekran görüntüsü 2023-11-15 122407

İSRAİL BİDEN'A MESAJ VERİYOR

İsrail’in bu haberle Biden’a bir mesaj vermeye çalıştığı düşünülüyor. Çünkü Biden, İsrail’in Filistin’deki saldırılarını eleştirmiş ve Gazze’deki hastanelerin korunması gerektiğini söylemişti. Biden, İsrail’den “daha az müdahale etmesi” beklentisini dile getirmişti. Bu durum, İsrail’in ABD’nin desteğini kaybetme endişesine yol açmış olabilir. Bu yüzden, İsrail medyası, Biden’ın sağlığını ve liderliğini sorgulayarak, onun ayağını kaydırmaya çalışmış olabilir.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)