İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kanaani bugün yaptığı haftalık basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Kanaani, “Aldığım son haberlere göre İran ile ABD arasındaki esir takası bugün gerçekleşecek ve beş İranlı mahkum Amerikan hapishanelerinden serbest bırakılırken, beş Amerikalı mahkum da serbest bırakılacak. ABD'ye iade edilecek” dedi.

MAHKUMLARDAN 2’Sİ İRAN’A GELECEK

İran’ın resmi haber ajansı ISNA’da yer alan habere göre Sözcü, serbest bırakılan mahkumlardan ikisinin ABD’de kalacağını da belirtti: “Serbest bırakılan İran vatandaşlarından ikisi İran'a dönecek, bir diğeri ailesinin orada bulunması nedeniyle üçüncü bir ülkeye seyahat edecek, diğer ikisi ise orada bulunma ve yaşama geçmişleri nedeniyle ABD'de kalacak.”

Ek MTV'de gecikme zam oranı belli oldu Ek MTV'de gecikme zam oranı belli oldu

YAPTIRIMLAR HAKKINDA

İran'ın Güney Kore'de bloke edilen varlıklarının bugün tamamen İran hükümetine ve milletine devredileceğini açıklamasında belirten Sözcü, “Yaptırımların kaldırılmasına dair müzakerelerin New York'taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantısının oturum aralarında aracılar aracılığıyla yapılması mümkün” diye konuştu.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)