Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi 'Çalışma Bakanı’ndan yeni açıklamalar var' başlıklı köşesinde emeklilerin beklediği düzenlemeyi yazdı.

Emekli zammı yeni yıla bırakılmayacak!

Geçim derdine düşmüş milyonlarca emekli gelecek güzel bir zam haberini bekliyor. Peki kulislerde konuşulanlar ne? 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'la görüşen Abdülkadir Selvi edindiği izlenimleri kaleme aldı.

Emekli aylıklarına seyyanen zam olacağını belirten Selvi, yapılacak düzenlemede zamlarında yeni yıla bırakılmadan maaşlara yansıtılacağını iletti.

Devlet terör örgütlerine nefes aldırmayacak: Sosyal medyada paylaşanlara soruşturma! Devlet terör örgütlerine nefes aldırmayacak: Sosyal medyada paylaşanlara soruşturma!

Erdoğan'ın talimatı var!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklileri, işçileri ve memurları enflasyona ezdirmeme politakası ve talimatı gereği çalıştığına vurgu yapan Abdülkadir Selvi, Bakan Işıkhan ve ekonomi kurmayları da bu doğrulta çalışmalarını yürütüyor, dedi. Bakan Işıkhan'ın da bu doğrulta ''AK Parti'nin çalışan kesimi enflasyona ezdirmeme anlayışı devam edecek. Emeklilerimiz bizim için çok önemlidir. Bu düzenlemeler yapmak hükümetimizin temel politikalarından biridir” dediğini aktardı.

Düzenleme Meclis'e geliyor

Selvi, emekliler için yapılacak düzenlemenin, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında bakanlar düzeyinde ele alındıktan sonra. 1 Ekim’de açılacak Meclis'te kabine toplantısında görüşülüp onaylanması için oylamaya sunulacağını yazdı.

Seyyanen zam ve oransal artış

Abdülkadir Selvi, düzenlemede yana yapılması beklenenleri de;  “Seyyanen, en düşük aylığın yükseltilmesi ve oransal bir artış” yapılması yönünde olduğunu ifade etti.

Selvi, Meclis’ten geçecek yasal düzenlemedeki tarihin geçerli olacağının altını çizerek ' İzlenimim emekli zammının yeni yıla bırakılmadan emeklilere yansıtılacağı yönünde."  diye yazdı.

Yazının tamamı için tıklayın

Kaynak: (HABER MERKEZİ)