Szymanski, Alex’in rekorunu yakaladı Szymanski, Alex’in rekorunu yakaladı

27 Temmuz 2020 tarihinde Yeni Akit Gazetesi'nde mütefekkir Abdurrahman Dilipak'ın kaleme aldığı “AKP'nin papatyalar” başlıklı nedeniyle AK Parti Kadın Kolları ve KADEM'in açtığı davanın son duruşması dün (14 Eylül) görüldü. Duruşmanın beşinci celsesinde bir sonuç çıkmazken mahkeme gelecek Ekim ayının 13’üne ertelendi.

“KARAR ÜLKEM ADINA ÖNEM TAŞIYOR”

Yargılandığı davaya “jübilem” demesiyle de bilinen, savunmasında, ''Bu davanın davacıları belli değil. Kimisi görevinde değil, kimisi davadan vazgeçti, kimisi de vefat etti. Bazı il başkanları mobbingle ve organize işlerle şikayetçi haline getirildi.” ifadelerine yer veren Dilipak mahkemede çarpıcı ifadeler kullandı:

“Zaten dava hukuken, mantıken, aklen, dinen, ahlaken malul bir dava. Hukuken malul, çünkü suç yok. Ne müştekiler ne iddia makamı, suçlandığım 2. cümlede yer alan, “Bu Fahişeler ve türevleri” ifadesindeki matufiyet çok açık bir şekilde Koç, Sabancı ve Eczacıbaşı olduğuna dair beyanım açıktır. Bu dava kamuya malolmuş bir davadır. Acelem yok. Benim yarım asırlık sanıklık kariyerimde, infazı gerçekleşen hiçbir mahkumiyetimin olmadığı bir sürecin sonunda verilen karar ne olursa olsun ülkem adına büyük bir önem taşıyor.”

Bu arada söz konusu davada müşteki olarak yer alan AK Parti Kadın Kolları ve KADEM’in Dilipak hakkındaki iddialarını yineleyerek ceza talebinde bulunduğu da öğrenildi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)