Dilan Polat'ın uyuşturucudan gözaltına alınan ablası Sıla Doğu hakkında flaş karar! Dilan Polat'ın uyuşturucudan gözaltına alınan ablası Sıla Doğu hakkında flaş karar!

6 Şubat’ta yaşanan depremler sonrası İstanbul’da depreme dayanıklı binaların yapılması için Zeytinburnu’nda çalışmalar devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararla, deprem riskli alanlar Resmi Gazete’de ilan edildi. Bu kapsamda, Zeytinburnu Belediyesi, imara aykırı ve afet riskli yapıları yıkarak, bölgeye sağlıklı ve güvenli yaşam alanları kazandırmak için acele kamulaştırma uyguluyor. Yıkım ve yeniden inşa çalışmalarıyla birlikte, ulaşım ve altyapı sorunları da çözüme kavuşturulacak.

ZEYTİNBURNU’NDA DEPREM RİSKİNE KARŞI KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZ KESMİYOR

Merkezefendi Mahallesi Arnavut Mevkii’nde 20 yıldır süren kentsel dönüşüm bekleyişi sona erdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Zeytinburnu Belediyesi’nin ortak projesiyle bölgedeki 122 yapı yenileniyor. Bu yapıların içinde 334 konut ve 106 iş yeri bulunuyor. Yıkım işlemleri başlayan yapıların yerine modern ve güvenli binalar inşa edilecek. (İHA)