Banu Parlak'ın güzellik salonuna silahlı saldırı Banu Parlak'ın güzellik salonuna silahlı saldırı

Adana’da madde bağımlısı genç aile yemeğinde dehşet saçtı. Aile bireyleriyle tartışan Burak Yalçınkaya (29) ağabeyini, annesini, yengesini ve 2 yeğenine tabancayla ateş açtı. Daha sonra silahı başına dayayan Yalçınkaya tetiğe bastı. Olayda, şüphelinin ağabeyi Hüseyin Yalçınkaya kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, ağır yaralanan 5 kişinin tedavi altına alındı.

AİLESİNE KURŞUN YAĞDIRDI

Yüreğir ilçesi Kışla Mahallesi’nde saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda madde bağımlısı olduğu iddia edilen Burak Yalçınkaya, ağabeyi Hüseyin Yalçınkaya, annesi Hacer Yalçınkaya, yengesi Esra Yalçınkaya ve yeğenleri Elif ile Yağmur Yalçınkaya bir araya gelerek mangal yaktı. Bu sırada Burak Yalçınkaya ile ailesi arasında tartışma başladı. Tabancasını çıkaran Burak Yalçınkaya, tüm aile fertlerine ateş açtı.

AĞABEYİ KURTARILAMADI

Silah seslerini duyan çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı aile fertleri, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından çeşitli hastanelere kaldırıldı. Şüphelinin ağabeyi Hüseyin Yalçınkaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

YARALILARIN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

Yalçınkaya’nın cansız bedeni otopsi için morga kaldırıldı. Ağır yaralanan Burak, annesi Hacer, yengesi Esra ve yeğenleri Elif ile Yağmur Yalçınkaya’nın ise hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor. (DHA-AA)