Adnan Oktar’ın Kandilli Vaniköy’de yer alan İstanbul Boğazı manzaralı malikanesi, alıcısını buldu. Dünyaca ünlü Rus oligark Roman Abramovic, Oktar’ın lüks villasını 18 milyon dolara satın aldı.

adnan-oktar-villasi-7

ETRAFI KALE GİBİ ÇEVRİLEN MALİKANEYE BİR DE HELİKOPTER PİSTİ YAPILACAK

Abramovic’in satın almasının ardından Boğaza nazır o malikanede yoğun bir inşaat faaliyeti başlatılırken malikanenin etrafı adeta kale duvarı gibi duvarlarla örülüyor. Öte yandan, bir de helikopter pisti yapılacağı belirtiliyor.

Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlar sonrası Londra’dan İstanbul’a taşınan ve Boğaz’ı çok seven Abramovic, satılık yalılara bakmış, hatta bir yalıyı aldığı yönünde dedikodular da yayılmıştı.

adnan-oktar1

Teşkilat yeni sezon fragmanı yayınlandı! (80. bölüm) Teşkilat yeni sezon fragmanı yayınlandı! (80. bölüm)

LÜKS VİLLANIN ABRAMOVİC’İN OLDUĞU KESİNLEŞTİ

Hürriyet'ten Mustafa Üstündağ'ın haberine göre, Rus oligark Abramovic’in Adnan Oktar'ın Kandilli Vaniköy’deki villasını satın aldığı kesinlik kazandı. Yalı almak isteyen Abramovic’in, yalılara helikopter pisti yapamayacağını öğrenince bu fikirden vazgeçtiği biliniyor. 

18 MİLYON DOLARA SATIN ALDI!

Abramovic'in Adnan Oktar’ın lük villasını ne kadar satın aldığı gizli tutulsa da ünlü milyarderin bu ev için 18 milyon dolar verdiği konuşuluyor. 

adnan-oktar-villasi-3

9 bin 600 metrekare arsaya sahip olan malikaneni, kapalı alanı ise yaklaşık 2 bin metrekareden oluşuyor.

SERVETİ 10 MİLYAR DOLAR

Güvenliğe ve gizliliğe çok önem veren Abramovic’in serverti yaklaşık 10 milyar dolar Dolayısıyla bu malikâne de onun için gözlerden uzak bir alan.

adnan-oktar-villasi-4

HELİKOPTER PİSTİ İNŞAATINA BAŞLANDI

Helikopter pisti bulunmayan malikaneye helikopter pisti yapmak için gerekli izinler alındı ve çalışmalar başladı. Öte yandan eve ulaşan yollar  yeniden yapılırken, malikanenin çevresi de kale gibi duvarlarla çevriliyor. 

adnan-oktar-villasi-1

240 MİLYON TL'YE SATIŞA ÇIKARILMIŞTI

Adnan Oktar'ın Kandilli Vaniköy’dekii malikanesi 2021 yılında bir emlak sitesinde 240 milyon TL’ye satılığa çıkarılmış, ilanın açıklamasında “Kandilli Vaniköy’de 9614 m2 emsalsiz koru içerisinde muhteşem boğaz manzaralı 2 adet villa ve müstakil havuz” ifadelerine yer verilmişti.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)