17 Eylül 2021, Cuma
Son Dakika

Ahlaklı esnaf gizli zam yapandan farklı

MÜSİAD Başkanı Kaan, bazı firmaların fırsatçılık yaparak fiyatları arttırdığını fakat bundan dolayı gizli zam yapanla, ahlaklı esnaf aynı kefeye konulmaması gerektiğini söyledi.
07.09.2018 14.06.53

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, fırsatçılık üzerinden bazı firmaların fiyatlarda artışa gittiğini ya da ürünün gramajlarıyla oynayarak gizli zam yaptıklarına yönelik tartışmaları yakından takip ettiklerini söyledi. Gizli zam yapanla, ahlaklı esnaf aynı kefeye konulmamalı diyen Kaan, yurt dışından, döviz ve faiz üzerinden Türkiye'ye yönelik başlatılan ekonomik kuşatmaya karşı devletin ve hükümetin doğru hamleleri neticesinde, olumlu sonuçlar alındığını kaydetti. Etkilerinin tamamen ortadan kalkmasının zaman alması muhtemel olan bu ekonomik savaşta, ülkenin tüm kurum, kuruluş ve fertleri üzerine düşen görevleri yapması gerektiğini ifade eden Kaan, ülkemiz için üretim ve istihdam gerçekleştiren işletmelerimizin ayrıştırılmasının büyük bir zaruret olduğunu kaydetti.

Ekonomi yeniden düzlüğe çıkacak

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) Başkanı Nedret Yener de, Türkiye’nin zor günleri atlatacağını ve ekonominin yeniden düzlüğe çıkacağını belirterek, “O gün geldiğinde ekonomimizin dinamiği olan tüm KOBİ'lerimizin, esnafımızın, çiftçimizin dimdik ayakta olması gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu. Yener, işletmelere küçülmek, üretimi ve istihdamı azaltmak yerine farklı alternatifleri denemeleri önerisinde bulunarak, "Elbette tasarruf edeceğiz ve yerli alım-satıma yöneleceğiz ama çalışmaktan ve üretimden geri adım atmayacağız" dedi.Yorum Ekle