Cumhurbaşkanlığı birinci tur ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinin ardından muhalefet içerisinde tartışmalar bitmek bilmiyor. CHP listelerinden 10 milletvekilini meclise sokmayı başaran Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Altılı masada kriz çıkarak açıklamalarda bulundu. Karar TV'de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'un sorularını yanıtlayan Davutoğlu, AK Parti'den kayan oyların MHP ve Yeniden Refah'a kaydığını söyleyerek 'Eğer üçlü ittifak olsaydı çekerdik. Ben bu meseleyi iki sene önce gördüm. Altılı Masa'yı kurmadan önce 'Gelin ortak bir zemin kuralım. AK Parti'ye oy vermeye alışmış kitlelerin bir anda CHP'ye oy vermesi mümkün değil' dedim ama anlatamadım. Sonra da anlatamadım. İtiraf edeyim. Çok ısrar ettim. Herkes biliyor kamuoyunda bunu. Bazen fırtınanın geldiğini görürsünüz ama gücünüz fırtınayı engellemeye yetmez.' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Kabine’yi açıkladı! İşte Türkiye Yüzyılı’nın ilk bakanları Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni Kabine’yi açıkladı! İşte Türkiye Yüzyılı’nın ilk bakanları

“Şimdi de bir çağrıda bulunuyorum özellikle bu üç parti (DEVA Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti) yetkililerine” diyen Davutoğlu, “Meclis'te yeni bir tablo oluştu. Birlikte bir grup kurmak bir zarurettir. Onun formülleri çok rahat bulunur. Ben çalışmadığım hiçbir şeyi gündeme getirmem. Yeter ki insanlar yaşadıklarından biraz ders alsınlar. Seçmeni suçlayamıyorum.' şeklinde konuştu.

İttifakgazetesi.com