Genellikle kızartma yapmak amacıyla kullanılan Airfryer, aslında pek çok yemeği daha sağlıklı yapmak amacıyla kullanılabilecek bir mutfak aleti.

İşte, airfryer’da yapabileceğiniz bazı lezzetli yemekler: 

patates

 • Patates kızartması: Patatesleri dilimleyin ve az miktarda yağ ile karıştırın. Airfryer’ı 200 dereceye ayarlayın ve patatesleri 15 dakika pişirin. Arada bir karıştırarak çıtır çıtır olmasını sağlayın. 

hamsi

 • Hamsi kızartması: Hamsileri temizleyin ve galeta ununa bulayın. Airfryer’ı balık moduna getirin ve hamsileri 10 dakika pişirin. Evde hiç koku olmadan hamsi kızarteması yapmış olacaksınız. 

 • Çıtır tavuk: Tavukları ince dilimleyin ve yumurta, galeta unu, baharat karışımına bulayın. Airfryer’ı tavuk moduna ayarlayın ve tavukları 15 dakika pişirin. 

 • Sebzeli tavuk sote: Tavuk göğsünü küp küp doğrayın ve sebzeleri (havuç, patates, soğan, biber) iri iri kesin. Tüm malzemeleri bir kapta yağ, tuz, karabiber, kekik ile harmanlayın. Airfryer’ı 180 dereceye ayarlayın ve malzemeleri 20 dakika pişirin. Arada bir karıştırarak sebzelerin yumuşamasını sağlayın. 

limonlu-levrek-yemekcom

 • Limonlu levrek: Levreği temizleyin ve üzerine limon suyu, tuz, karabiber, sarımsak, maydanoz serpin. Airfryer’ı balık moduna getirin ve levreği 15 dakika pişirin. 

 • Kruvasan: Milföy hamurunu üçgen şeklinde kesin ve sürülebilir çikolata ile doldurun. Hamurları rulo şeklinde sarın ve üzerine yumurta sarısı sürün. Airfryer’ı börek moduna ayarlayın ve kruvasanları 12 dakika pişirin.  

 • Muffin: Bir kapta yumurta, şeker, süt, yağ, vanilya, kabartma tozu ve unu karıştırın. Muffin kalıplarına hamuru paylaştırın ve istediğiniz meyveleri ekleyin. Airfryer’ı kek moduna ayarlayın ve muffinleri 15 dakika pişirin.  

kestane-yemekcom

 • Kestane kebap: Kestaneleri yıkayın ve bıçakla üzerlerine çizik atın. Airfryer’ı 200 dereceye ayarlayın ve kestaneleri 20 dakika pişirin. Arada bir karıştırarak kestanelerin eşit pişmesini sağlayın. 

 • Mücver: Kabakları rendeleyin ve suyunu sıkın. Bir kapta kabak, yumurta, un, peynir, tuz, karabiber, dereotu karıştırın. Airfryer’ı sebze moduna ayarlayın ve mücver hamurundan parçalar koparıp yerleştirin. Mücverleri 15 dakika pişirin.  

 • Sufle: Bir kapta yumurta sarısı, şeker, un, süt ve vanilyayı karıştırarak muhallebi yapın. Başka bir kapta yumurta akını köpük köpük olana kadar çırpın. Muhallebiye yumurta akını yavaş yavaş ekleyerek karıştırın. Sufle kaplarına hamuru paylaştırın ve üzerine çikolata parçaları serpin. Airfryer’ı kek moduna ayarlayın ve sufleleri 10 dakika pişirin.  

  Bu kadarı da pes dedirtti: Camideki sadaka kutusunu çaldı! Bu kadarı da pes dedirtti: Camideki sadaka kutusunu çaldı!

(HABER MERKEZİ)