AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Çevre Şehir ve Kültür birimi , Cemre ekipleri ile birlikte Kadıköy Caddebostan sahilinde çevre temizliği yaptı. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek’in de katıldığı etkinlikte, sahilde ve yeşillik alanda bulunan çöpler toplandı.

Slovakya seçimlerini Rusya yanlısı parti kazandı Slovakya seçimlerini Rusya yanlısı parti kazandı

Gençlik Kolları Başkan Çekerek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendi öncülüğünde “Sıfır Atık” kampanyası ile çevre duyarlılığımızı daha kurumsal bir hale dönüştürmüş bulunmaktayız” ifadelerine yer vererek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Partimiz, kuruluşundan bugüne çevre politikalarını siyasetin merkezine oturtmuştur. Doğada çözünmesi yüzyılları bulan plastik atık ve diğer birçok çeşit çöp atıklarının ayrıştırılması ile geri dönüştürülmektedir. Bu çerçevede Gençlik Kollarımızın tüm il ve ilçe teşkilatları olarak çevre konusunda sorumluluk alıyoruz. Cemrelerimiz, asrın felaketinde, tarihimizin en büyük yangınlarında, sel felaketlerinde ve daha nicelerinde devletimizin, milletimizin yaralarının sarılması noktasında üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. 

Doğaya, çevreye duyarlı ve yeşil alanlarımızı korumanın bilincinde bir gençlik olarak bu çalışmalara öncülük eden “Havaya, suya, toprağa düşen Cemre gibi gönüllere düşen cemreyiz biz” diyerek başta Cemre hareketimizin gönül elçilerine ve İstanbul Gençlik Kollarımızın kıymetli mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum.” 

Kaynak: (İHA)