Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay'da deprem sonrası atılan temeller üzerinden kendisini eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alarak 'Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Konuştuğun zaman buna göre konuş. Beni, kendinle de uğraştırma' demişti. Erdoğan'ın tehdidine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den yanıt geldi.

ERDOĞAN'IN BENİ TEHDİDİNİN ÜÇÜNCÜSÜ BU

'Sayın Erdoğan'ın beni tehdidinin üçüncüsü bu. 31 Mart seçimlerinde 'bu bayanı hapse gönderirim' dedi. Ben de elime çantayı hazırladım, 'buyur bilader' dedim. Birinci tehdit buydu. İkincisi, Rize'de 'ey gelin hanım görürsün gününü' dedi, Rize'de bir sürü yanlış iş oldu. 'Bunlar iyi günlerin' demişti, bu ikinci tehditti. Şimdi de 'Beni kendinle uğraştırma' diyor. 'Benim adım Tayyip Erdoğan' diyor. Ben de diyorum ki Recep Bey neden bu kadar sinirlisin. Devr-i iktidarında namusuma, şerefime sahibi olduğunuz televizyon kanalından iftira atıldı, bununla ilgili mücadele ettim. Sen beni aradın, gereğini yapacağını söyledin. O iftirayı atan şerefsizlerin hepsi senin mahkemelerinde beraat etti. Devri iktidarında evim basıldı. Basanların tamamı beraat etti.,

SANA TEMEL ATMA TİYATROSUNU YAPTIRAN CAHİL, LİYAKATSİZ YALAKA TAYFASINI TEHDİT ET

Ey Sayın Erdoğan, sen önce otur bunlara bak. Seni yanıltan yanındaki yalaka tayfasına bak. Sana yanlış bilgi veren, o temel sana attıran, temel atma tiyatrosunu yaptıran, yanındaki cebini dolduran cahil, liyakatsiz yalaka tayfasını tehdit et. Sen beni tehdit edemezsin.

Cumhur İttifakı'nın içindeki sisteme inanamıyorum. Bir gün uyanıyorum; en yerli milli insanıyım. Ertesi gün PKK'lı oluyorum. Sonraki gün faili meçhulcu oluyorum.

AK Parti’nin Meclis’teki yeni grup yönetimine giren isimler AK Parti’nin Meclis’teki yeni grup yönetimine giren isimler

PAPATYA ÇAYINA DEVAM

Dolayısıyla ben buradayım, adresim belli, evimi bastınız, partimin adresi belli. Çantam elimde, benim için Silivri soğuk değil, buyurun Recep Bey. Ama bu sinire gerek yok. Ben sana tavsiye edeyim, papatya çayına devam.'