Devlet Bahçeli'den emekli maaşlarına ilişkin açıklama Devlet Bahçeli'den emekli maaşlarına ilişkin açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu seçimlere her bir yerde tek başımıza girecek gibi hazırlanacağız bu netlikte söylüyorum. Biz hür ve müstakil bir siyasi parti olarak bu seçimde kendimizin kaç kilo ettiğini paylaşacağız, tarttıracağız, göreceğiz. Çok çalışacağız kaç kilo ediyoruz göreceğiz. Hedefimiz elbette ki belediye başkanlıklarını almak ama en önemlisi. Onun bunun ağzı kokusunu çekmeden hakaret yemeden başımız öne eğilmeden sonuç bizimdir. Sonuç neyse artıysa hepimizindir, eksiyse sorumlu benimdir. Gereğini yapacağım" dedi.

aksener-onumuzdeki-secimlere-tek-basimiza-girecegiz-kac-kilo-ediyoruz-gorecegiz_8580_dhaphoto3

Bir akrabasının düğünü için Bursa'ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, il binasında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bir seçim geçirdiklerini belirterek, "O seçimin sonuçları ile ilgili suçlandık, kabulümdür. Keşke her şeyin sorumlusu bu gariban olsun. Olmadığı zaman her şey iyi ama öyle bir durum yok. Bu seçimin sorumlusu hepimiziz. O masada oturan 6 kişidir. Ben sorumluluğumu partim adıma kabul ediyorum ama kabul etmediğim bir şey var. 'İYİ Partililer çalışmadı' dediler. Bu koskocaman kuyruklu bir yalandır. İYİ Parti'ye oy vermeyi düşünenlerin önemli bir kısmı kızdı ve gitti onlara saygım sonsuz ama İYİ Parti'yi cezalandıranlar Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediler. Bize de oy vermediler. Biz de ceza gördük başım üstüne. Bu eksikten bir ders çıkarıp aynı hataları tekrar etmeyeceğiz. Çünkü seçmen velinimettir." dedi.

aksener-onumuzdeki-secimlere-tek-basimiza-girecegiz-kac-kilo-ediyoruz-gorecegiz_8580_dhaphoto4

"TÜRKLÜĞÜ VE FETÖ'CÜ OLMADIĞI TESCİLLİ TEK GENEL BAŞKAN BENİM"

Kendisine yönelik FETÖ soruşturması ve Türk olmadığına yönelik iddiaları yanıtlayan Akşener, "Hukuk olmuş gukuk. Allah’ıma bin şükür şunu söyleyebilirsiniz bölgede Türklüğü tescilli FETÖ'cü olmadığı tescil edilmiş tek genel başkan benim. Bana AK Parti'nin eski Sur Belediye Başkanı Ermeni olduğumu söyledi. Olabilir. Ama değilim yani. Ermeni olmak bir nakısa değil. O anlamda söylüyorum. Elbette ama değilim. Benim babamın ailesi Savcılı Türkmeni, anam Avşar. Dolayısı ile ben Türkmenim. Mahkemeye verdik kayıtlar geldi Türklüğü tescilliyim. Bütün genel başkanların içinde Türkmenliği yörüklüğü tescilli tek şahısım" ifadelerini kullandı.

aksener-onumuzdeki-secimlere-tek-basimiza-girecegiz-kac-kilo-ediyoruz-gorecegiz_8580_dhaphoto1

"YEREL SEÇİMLERDE SONUÇ OLUMSUZ OLURSA GEREĞİNİ YAPARIM"

Yerel seçimlerin startını da veren Akşener, "Bu seçimlere her bir yerde tek başınıza girecek gibi hazırlanacağız. Bu netlikte söylüyorum. Biz hür ve müstakil bir siyasi parti olarak bu seçimde kendimizin kaç kilo ettiğini paylaşacağız, tarttıracağız, göreceğiz. Kendimizi seçmene millete anlatacağız. Çok çalışacağız kaç kilo ediyoruz göreceğiz. Hedefimiz elbette ki belediye başkanlıklarını almak. Ama en önemlisi onun bunun ağız kokusunu çekmeden, hakaret yemeden başımızı öne eğilmeden sonuç bizimdir. Sonuç neyse. Artıysa hepimizindir, eksiyse de sorumlu benimdir. Gereğini yapacağım" ifadesini kullandı. (DHA)