Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun istifa etmesi gerektiğini savundu.

Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, MHK Başkanı İbanoğlu'nun kulüp başkanlarından Ali Koç hakkında suç duyurusunda bulunduğunun öğrenildiği belirtildi. Fenerbahçe'nin, İbanoğlu'nun ilkesel duruşunu takdir ettiği ve bu duruşunun MHK başkanı olarak ilk adımının, hakemlerin baskı altında kalmaması için derhal istifa etmek olması gerektiğini vurguladığı ifade edildi. Açıklamada, İbanoğlu'nun suç duyurusuyla tarafsızlık ve şeffaflık gerektiren kurumların ve yöneticilerin Fenerbahçe'ye karşı taraf olduğunu gösterdiği dile getirildi.

Parktaki o oyuncak sonu oldu! Burnundan girip beynini kemirdi… Parktaki o oyuncak sonu oldu! Burnundan girip beynini kemirdi…

Ayrıca, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin, MHK Başkanı'nın Ali Koç'a yapılan suç duyurusunu bilip onaylayıp onaylamadığı ve bir kulüp başkanına karşı böyle bir şikayette bulunulmasının hakemlere iletilen mesajın ne olduğu gibi konularda sorular yöneltildi.

Açıklamada, suç duyurusundaki bir ifadenin anlamı ve etkisi üzerinde durularak, "Ülkedeki kanunların herhangi bir kulüp başkanına ayrıcalık sağlamadığı açıktır" ifadesinin ne anlama geldiğinin kamuoyuna açıklanmasının talep edildiği belirtildi.

Kaynak: AA