Olay, dün akşam saatlerinde Paşacık Mahallesi’nde yaşandı. Hüseyin Özgün Akça (23) isimli sürücü, 68 ACU 165 plakalı otomobiliyle kavşakta drift yaparken polis ekipleri tarafından fark edildi. Polisler, sürücüyü durdurarak alkol testi yaptı. Test sonucunda sürücünün 0.93 promil alkollü olduğu belirlendi. Bunun üzerine sürücünün ehliyetine 2 yıl süreyle el konuldu. Ayrıca sürücüye drift yapmaktan 20 bin 342 lira ve alkollü araç kullanmaktan 4 bin 604 lira olmak üzere toplam 24 bin 946 lira idari para cezası kesildi.

Sürücü, polislere TIR şoförü olduğunu ve ehliyetinin mesleği için çok önemli olduğunu söyledi. Sürücü, “Sadece 2 bardak içtim ağabey. Yemin ederim şimdi gider intihar ederim. Ehliyetim gitti, benim mesleğim bu kurban olayım. Bir daha alkol metreye üflet. Pazar günü Almanya’ya gideceğim yapmayın.” diye yalvardı. Polisler, sürücüye alkol testinin tekrarlanmayacağını ve alkollü olmadığını iddia ediyorsa hastaneye gidebileceğini söyledi.

GÜVENLİK AMACIYLA GÖZALTINA ALINDI

Sürücünün intihar edeceğini söylemesi üzerine polisler, güvenlik amacıyla sürücüyü gözaltına aldı. Sürücü, polis merkezine götürülerek ifadesi alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Uçuşlara fırtına engeli! THY tam 56 seferini iptal etti Uçuşlara fırtına engeli! THY tam 56 seferini iptal etti

Kaynak: DHA