Murat Pervane, 21 Ekim 1977 tarihinde İzmir’de doğdu. İzmir Bayraklı Lisesi’nden mezun oldu. İki kız çocuğu babası olan Pervane, Vatan Dental Center Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatını sürdürüyor. İzmirli kimliği ve iş dünyasındaki başarılarıyla tanınan Pervane, Altay Spor Kulübü’nün 110. yılında başkanlığa seçildi.

Murat Pervane’nin Projeleri Neler?

Murat Pervane, üç yıllık bir projeyle göreve geldiğini belirterek, takımın ligde kalma ve Süper Lig’e çıkma hedeflerini ortaya koydu. Bu süreçte sezon sonunda transfer yasağını kaldırmayı planladıklarını ifade eden Pervane, aynı zamanda özel bir vefa forması hazırlayarak 1 milyon forma satışı hedeflediklerini söyledi. Altay’ın 110. yılını vefa yılı ilan eden başkan, bu özel dönemde camianın birlik ve beraberliğini pekiştirmek istediklerini vurguladı.

Ekran görüntüsü 2023-11-18 113002

Murat Pervane’nin Yönetim Kurulu

Murat Pervane’nin yanı sıra, yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Erdal Kırtaş, Mithat Umutoğulları, Çiler Nazife Koşar, Hakan Rullas, Aydın Koç, Göksel Yıldırım, Şervan Yalçın, Moiz Mantel, Fatih Akkoyun, Gürkan Uğur, Nami Aslanoğlu, Süleyman Özkaral, Metehan Yeğen, Fuat Filiz, Tamer Kamber.

Ekran görüntüsü 2023-11-18 113007

12 Aralık "Kopenhag-Galatasaray" maç öncesi o futbolcudan itiraf geldi 12 Aralık "Kopenhag-Galatasaray" maç öncesi o futbolcudan itiraf geldi

Altay’ın Borcu Ne Kadar?

Altay Spor Kulübü’nün borcu, olağanüstü genel kurulda açıklandı. Kulübün borcunun 602 milyon TL olduğu belirtildi. Eski başkan Ayhan Dündar, kulübün mali sıkıntılarına dikkat çekerek, yeni yönetimi destekleme çağrısı yaptı. Eski başkanlar Ahmet Taşpınar, Erdinç Altınyeleklioğlu ve Cihangir Marmara’nın da katıldığı kongre, Altay camiasında yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)