Altın fiyatlarının ons bazında 1.808 dolar, gram bazında ise 1.668 lira seviyelerine düştüğü dönemde, İslam Memiş tv100.com'daki yazısında merkez bankalarının altın stoklarını artırmasıyla ilgili uyarılarda bulundu. Özellikle Filistin-İsrail savaşının başlamasıyla birlikte altın fiyatlarının yükseldiğine dikkat çekti.

Merkez Bankalarının Hamleleri

Merkez bankalarının altın rezervlerini artırdığına değinen Memiş, Çin, Hindistan, Polonya, Katar gibi ülkelerin altın alımlarını artırarak rezervlerini yükselttiğini açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın da Ekim ayında 19 ton altın alarak rezervini 498 tona çıkardığını belirtti.

Yetenek Sizsiniz’in sevimli yıldızı Baha kocaman delikanlı oldu! Son haline yorum yağdı Yetenek Sizsiniz’in sevimli yıldızı Baha kocaman delikanlı oldu! Son haline yorum yağdı

Öngörüler ve Yatırım Tavsiyeleri

Altın yatırımcılarına seslenen Memiş, merkez bankalarının fiziki altın stokladığı bir dönemde yatırımcıların ne yaptıklarını sorguladı. Öngörülerinde değişiklik olmadığını belirten uzman, ons altın için 2.350 dolar, gram altın için ise 2.500 lira öngörüsünde bulunduğunu ve daha yüksek seviyelerin de beklenmesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)