Meteoroloji'den yapıpılan son değerlendirmelere göre: Salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

ANKARA'DA KAR VAR 

Hava sıcaklıklarının 8-15 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Soğuk havayla birlikte yağışların; kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor.

ZİRAİ DON UYARISI 

Yağmurda yıkılan istinat duvarı yaşlı çiftin evini yerle bir etti Yağmurda yıkılan istinat duvarı yaşlı çiftin evini yerle bir etti

Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ülkemizin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere zirai don bekleniyor.

Rüzgarın, Salı günü kuzey, iç ve batı kesimlerde, Çarşamba günü doğu bölgelerde kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Soğuk hava, yer yer etkili kar yağışları ile kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalar, zirai don, buzlanma ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalı, meteorolojik rapor ve uyarılar dikkatle takip edilmelidir.

DEPREM BÖLGESİNDE FIRTINA VAR 

Yarın, deprem bölgesindeki illerde kuvvetli rüzgar ve fırtına beklentisi de var. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın özellikle Hatay’da daha da etkili olması bekleniyor. (İTTİFAK)