Apple’dan sahte iPhone geldi

İngiltere’de yaşayan bir kişi, Apple’ın yeni çıkardığı iPhone 15 Pro Max’i satın almak istedi. Bunun için Apple’ın resmî sitesinden sipariş verdi. Telefonun fiyatı ise tam 1.499 sterlin (yaklaşık 18 bin TL) idi. Ancak telefonu teslim aldığında büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Tüyler ürperten gelenek: Ölülerle hayalet evlilik! Cesetleri satıp ölülerle evleniyorlar Tüyler ürperten gelenek: Ölülerle hayalet evlilik! Cesetleri satıp ölülerle evleniyorlar

iphone 15-7

Kendisine gönderilen telefon, iPhone 15 Pro Max değil, iPhone görünümünde ucuz bir Android telefondu. Telefonun kutusu, şarj aleti ve kulaklığı da sahteydi. Telefonun ekran koruyucusunun takılı olması, ekranın OLED olmayacak şekilde aydınlatılması, alttaki kalın çerçeve gibi detaylar, telefonun sahte olduğunu ortaya koydu. Telefonu açtığında da Android işletim sistemiyle karşılaşan kişi, Apple kimliğiyle giriş yapmadan telefonu kapattı.

Apple’dan geri dönüş bekliyor

Telefonu aldığında şaşkınlığa uğrayan kişi, durumu sosyal medyada paylaştı. Apple’dan gelen tüm teslimat onayı e-postalarını, teslimatı gerçekleştiren şirket olan DPD’den takip detaylarını ve telefonun fotoğraflarını gösterdi. Bu paylaşımlar, kısa sürede viral oldu ve binlerce yorum aldı.

iphone-4-2

Kişi, Apple ile iletişime geçerek bir kayıt oluşturdu. Şu anda Apple’dan bir geri dönüş bekliyor. Apple’ın bu hatayı nasıl telafi edeceği ise merak konusu.