02 Ağustos 2021, Pazartesi
Son Dakika

Atölye Bahçe’de eğlence başladı

Fatih Belediyesi çocukların yaz tatilinde aileleri ile birlikte nitelikli ve eğitici aktivitelerle eğlenmesini sağlamak amacıyla “Atölye Bahçe Eğlence Parkı”nı hizmete soktu.
09.07.2021 11.14.09

SEYFETTİN GÖKÇE

Fatih Belediyesi Topkapı sosyal tesisleri yanında bulunan suriçi etkinlik alanında oluşturulan Atölye Bahçe’de tüm etkinlikler yaz boyu devam edecek. Ailelerin Fatih Belediyesi’nin web sitesinden online katılım formu doldurarakda kayıt yaptırabileceği aktiviteler arasında; çocuk survivor parkuru, sokak oyunları bölümü, bilim ve sanat istasyonları gibi dört farklı alanın yanı sıra astronomi, ekoloji, Fizik, Sanat, Edebiyat ve akıl oyunları gibi farklı kategorilerde etkinliklere yer alıyor. 

Bu haFta kızım Zeynep ile birlikte katıldığımız ‘Atölye Bahçe’de oldukça keyifli ve verimli dolu dolu iki saat geçirdik. Pandemi süresince ev de sosyal ve kültürel yaşamdan uzak olan çocuklar hem birlikte vakit geçirerek sosyalleştiler, hem de özellikle survivor parkurunda golf sahasında eğitici oyun masalarında doyasıya eğlendiler. 

Çocuklar kendilerine uygun yaş gruplarıyla katıldıkları bu iki saatlik süre boyunca aileler de park çevresinde bulunan çay bahçesinde dinlenebiliyor veya arzu ederlerse kendileri için hazırlanan bölümde ikramlar eşliğinde seminer, söyleşi ve farklı etkinliklerle vakit geçirebiliyorlar. 

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan atölye bahçede çocukların buluşup birlikte vakit geçirmelerinin, sosyalleşmelerinin ve fiziksel oyunların yanı sıra akıl oyunlarında ruhsal ve bedensel gelişimleri için önemine dikkat çekti. Bu tür hizmetleri artırarak ve geliştirerek ilçenin farklı noktalarında devam ettireceklerini, tüm çocuklara bu hizmeti ulaştıracaklarını belirtti.  Atölye Bahçe'de keyifli vakit geçirerek eğlenen tüm çocuklara iki saatin sonunda günün hatırası olarak 'Bahçe Atölyesi Etkinliği Katılım Sertifika'larını verdi. İTTİFAKYorum Ekle