Olay, saat 18.30 sıralarında Emek Mahallesi’ndeki bir alışveriş merkezinin oyun salonunda meydana geldi. Aileleriyle birlikte alışveriş merkezine gelen çocuklar, oyun salonunda eğlenmek için ‘discovery’ isimli salıncağa bindi. Bir süre sonra salıncak çalışırken, bağlantı demirinin koptuğu görüldü. Demirin kopmasıyla birlikte oyuncakta bulunan Z.Ü., T.İ., M.G., S.Y., Z.Ç. adlı çocuklar zemine düştü.

YARALI ÇOCUKLARIN DURUMU NASIL?

Olayı gören aileler, çocuklarını oyuncaktan çıkartarak yardım istedi. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralanan 5 çocuğa ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Daha sonra yaralı çocuklar, ambulanslarla çevredeki hastanelere götürüldü. Çocukların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

bursada-avmnin-oyun-salonunda-baglanti-demiri-kopan-salincaktaki-5-cocuk-yaralandi-_2100_dhaphoto3

Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..." Dünyanın en yaşlı insanı uzun yaşamın sırrını açıkladı: "Bu iki besini tüketin..."

OYUN SALONU KAPATILDI

Olayın ardından alışveriş merkezinin oyun salonu, güvenlik önlemi olarak geçici olarak kapatıldı. Polis ekipleri, olayla ilgili inceleme başlattı. Oyuncağın bağlantı demirinin neden koptuğu araştırılıyor. Alışveriş merkezi yönetimi, olayla ilgili açıklama yapmadı.

Kaynak: (DHA)