DOLAR
5,7635
% -0,11
EURO
6,4297
% 0,47
ALTIN
283,0100
% 1,83
BİST100
97.149
% 1,84

Azmi ile engellilerin süper kahramanı

Bağcılar Belediyesi Engelliler Meclisi Onursal Başkanı Fatma Şahin, 22 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum yaşamasına rağmen, azmi ile engellilere örnek oluyor.
17.07.2018 16.15.51

Bağcılar Belediyesi Engelliler Meclisi Onursal Başkanı Fatma Şahin, 22 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum yaşamasına rağmen, spor kulübü başkanlığından meclis başkanlığına, radyo programcılığından televizyon programcılığına kadar çok sayıda işteki başarılarıyla çevresindeki engellilere örnek oldu. Azmi ile ilçedeki engellilere de rol model olan Şahin, Bağcılar Belediyesi Özel Başak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne muayene için gelenleri halkla ilişkiler sorumlusu olarak karşılıyor. 22 yıldır tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayan Şahin, ailelerin kendisiyle konuştuktan sonra çocuklarının tedavisi konusunda umutlarının arttığını söylüyor.

Umudunu kaybetmedi

Çocukluğunun kas hastalığıyla mücadele ederek geçtiğini ve 22 yaşında engelli olduğunu söyleyen Şahin, bu sürecinin kendini için çok geçtiğini anlattı. Kendi gibi engelli kişilerle bir araya geldikten sonra hayata tutunan Şahin, "Üniversitede okurken Engelliler Kursu’nda sekreter olarak iş hayatına atıldım. Daha sonra Bağcılar Belediyesi Engelliler Meclisi’ni kurdum. Ulusal bir gazetede köşe yazarlığı yapmaya başladım. Yetmedi bir radyoda program yaptım. Ardından bir televizyonda gündüz kuşağında kadınlara yönelik bir program yaptım. Ayrıca bir de kitap yazdım. Engellilerin trajikomik durumlarını kaleme alıp ‘Arafta Kalan Kahkahalar’ isimli kitabı yazdım” şeklinde konuştu. Fatma Şahin,  yetenekli engellileri keşfetmek için 2008 yılında belediye bünyesinde Engelliler Spor Kulübü’nü kurduğunu anlattı.


Yorum Ekle