Yağmur rekoru: metrekareye 19.2 Kilo Düştü Yağmur rekoru: metrekareye 19.2 Kilo Düştü

Mardin'in Ömerli ilçesinde 26 yıl arayla aynı günde ve aynı yaşta şehit olan güvenlik korucuları Mehmet Emin Emen (37) ile oğlu Abdullatif Emen, mezarları başında anıldı.

26-yil-arayla-ayni-gunde-ayni-yasta-sehit-olan-guvenlik-korucusu-baba-ve-oglu-anildi_9895_dhaphoto4

13 Eylül 1993’te PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada güvenlik korucusu Mehmet Emin Emen, şehit oldu. O dönem 11 yaşında olan oğlu Abdullatif Emen de babası gibi korucu oldu.

26-yil-arayla-ayni-gunde-ayni-yasta-sehit-olan-guvenlik-korucusu-baba-ve-oglu-anildi_9895_dhaphoto3

7 Eylül 2019’da PKK'lı teröristler tarafından çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tedaviye alınan Abdullatif Emen de 13 Eylül’de şehit oldu. Aynı tarihte ve aynı yaşta şehit olan baba ve oğlu, mezarları başında anıldı.

26-yil-arayla-ayni-gunde-ayni-yasta-sehit-olan-guvenlik-korucusu-baba-ve-oglu-anildi_9895_dhaphoto5

ANNE BEDİA EMEN ZİYARET EDİLDİ

Kaymakam Kerem Türker, Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, ilçe protokolü ve şehidin yakınlarının katıldığı Kayaüstü Mahallesi’nde düzenlenen anma töreninde Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi. Ardından şehitlerin ailesinin evine geçilerek hem eşini hem de oğlunu kaybeden Bedia Emen’i ziyaret edildi.

26-yil-arayla-ayni-gunde-ayni-yasta-sehit-olan-guvenlik-korucusu-baba-ve-oglu-anildi_9895_dhaphoto2

ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN

Şehit Mehmet Emin Emen’in oğlu Abdurrahim Emen ise "Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Bir tanesi ağabeyim, bir tanesi babam. Biz de onların yolundayız. Allah devletimize zeval vermesin inşallah. Gerekirse şehadet şerbetini içmeye hazırız inşallah. Toprağımız için, bayrağımız için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı. (DHA)

Kaynak: (DHA)