Bağcılar Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları dolayısıyla “Zafer Turu” adıyla bisiklet turu düzenlendi. Bağcılar Belediyesi önünde 17.00’de başlayan “Zafer Turu” Bağcılar Meydanı'nda sona erdi. 

15 yaşındaki çocuk kanepede uyuyan babasını başından vurdu! 15 yaşındaki çocuk kanepede uyuyan babasını başından vurdu!

Zafer Turu’na Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve milli bisikletçi Ahmet Örken de eşlik etti. 

bagcilarda-30-agustos-zafer-bayrami-icin-pedal-cevirdiler_6395_dhaphoto1

“ZAFER BAYRAMIMIZI BU SENE BİR ZAFER SÜRÜŞÜYLE KUTLAMIŞ OLACAĞIZ”

Sürüşe başlamadan önce konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Hem Bağcılar hem İstanbul hem de Türkiye’deki vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz. 30 Ağustos; çok önemli bir tarih, çok önemli bir sürecin, Türkiye Cumhuriyeti'nin başlangıç noktasında, çok ehemmiyetli bir dönemin var olduğu bir tarihtir. Bugün Zafer Bayramımızın 101’inci yılını kutluyoruz. 26 Ağustos'ta başlayan Büyük Taarruz, 9 Eylül tarihinde düşmanın denize dökülmesiyle İzmir'de son bulmuştu. İşte bu kutlu zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Başkumandanımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı ilan etmesi sonucu her yıl coşkuyla ülkemizde kutluyoruz. Her yıl farklı etkinliklerle kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımızı, bu sene bisiklet sürüşüyle yani bir zafer sürüşüyle kutlamış olacağız." ifadelerine yer verdi. 

bagcilarda-30-agustos-zafer-bayrami-icin-pedal-cevirdiler_6395_dhaphoto2

"BÖYLE BİR ORGANİZASYONA İLK KEZ KATILIYORUM, ÇOK HEYECANLIYIM"

Milli Bisikletçi Ahmet Örken ise, "Böyle bir organizasyona ilk defa katılıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı adı altında, birçok uluslararası ve ulusal yarışlara katıldık. Fakat böyle bir organizasyona ilk kez katılıyorum. Bunun için çok heyecanlıyım. Böyle bir turu gerçekleştiren, destek veren başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Yarın da Samsun'da olacağım tekrardan. Kurtuluş turu adı altında bir yarış düzenlenecek. Ulusal bir yarış. Burada da ülkemizi, takımımı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım. Bisikletle bu farkındalığı oluşturmaya çalışıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı coşkuyla karşılamak adına böyle bir etkinlikte bulunuyoruz. Bunun için gerçekten çok heyecanlıyım." dedi.

bagcilarda-30-agustos-zafer-bayrami-icin-pedal-cevirdiler_6395_dhaphoto6

“ZAFER BAYRAMI’NI KUTLAMAK İÇİN BURADAYIZ"

Zafer Turuna arkadaşları ile pedal çevirmek için gelen 10 yaşındaki Muhammet Enes, “Biz spor yapmak, eğlenmek ve Zafer Bayramımızı kutlamak için buradayız. Bisikletle pedallayacağız ve meydana gideceğiz. Çok heyecanlıyım. Otuz Ağustos Zafer Bayramı benim için çok güzel bir bayram." diye konuştu.

TUR SONRASI KONSER COŞKUSU

Zafer Turu'nun ardından Bağcılar Meydanı'nda devam eden kutlamalar kapsamında bisikletliler, animasyon gösterisi, bisiklet akrobasi gösterimi ve Rüzgarlı Tepe grubunun verdiği konserle eğlenceli dakikalar geçirdi. (DHA)