HÜDA PAR’ın seçime AK Parti listelerinden gireceğini açıklamasının ardından tüm gözler MHP lideri Devlet Bahçeli’ye çevrilmişti. Bahçeli, HÜDA PAR'ın terör örgütleriyle ilgisinin bulunmadığını öne sürerek dönemin İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ı konuyla ilgili açıklama yapmaya çağırdı.

Bahçeli’nin çağrısına yanıt veren Tantan “HÜDA PAR'la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır. İsimleri tek tek saymaya gerek yok. Faaliyetleri nasıl ortaya çıkardığımızı yakinen takip eden bir isim Bahçeli. İnanarak söylediğini düşünmüyorum, parlamentoya girebilme kaygısıyla konuşuyor.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, 'Hür Dava Partisi'nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir. Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla 'Emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir' görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur.' ifadelerini kullandı.

“TABİİ Kİ BAĞ VARDIR”

İbrahim Kalın MİT Başkanı oldu! İşte ilk sözleri... İbrahim Kalın MİT Başkanı oldu! İşte ilk sözleri...

Bahçeli'ye yanıt veren Sadettin Tantan, 'HÜDA PAR'la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır. İsimleri tek tek saymaya gerek yoktur. 57. Hükümet döneminde Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okkan'ın nasıl öldürüldüğüne, Başbakan Yardımcısı olarak şahit olmuş biri.' dedi.

“İNANARAK KONUŞMUYOR”

Tantan, 'HÜDA PAR'ın alt yapısının kimlerden oluştuğunu gazetelerde, televizyonlardan bir bir saydık. Paraların kimden geldiği biliniyor. Oradaki faaliyetleri nasıl ortaya çıkardığımızı yakinen takip eden bir isim Bahçeli. İnanarak söylediğini düşünmüyorum yeniden parlamentoya girebilme kaygısıyla söylediğini düşünüyorum.' diye konuştu. (İTTİFAK)