MB Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Mutlaka olacak. Tarih olarak bütçenin Genel Kurul'dan geçmesini bekliyoruz. Bütçede kamuya alınacak toplam personel sayısını bakanlıklar arasında dağıtıyorlar. Biz de kendi adımıza düşen kontenjanı nasıl değerlendireceğimizi ondan sonra belirleyeceğiz" dedi.

Mezardan çıkamasın diye genç kızın ayaklarını bağlamışlar! Mezardan çıkamasın diye genç kızın ayaklarını bağlamışlar!

yusuf tekin-5

Bakan Tekin, öğretmen ataması konusunda çalışmaların devam ettiğini belirtti. Özellikle bütçenin Genel Kurul'dan geçmesinin ardından atama sürecinin başlayacağını ifade etti. Öğretmen atamalarında en önemli kriterin, bütçe çerçevesinde enflasyonun etkisiyle öğretmenleri ezdirmemek olduğunu vurguladı.

Ayrıca, öğretmenlerin ekonomik problemlerini çözmeye yönelik çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Tekin, Maliye Bakanlığı ile iş birliği içinde olduklarını ve öğretmenlerin özlük haklarıyla ilgili çözümler üretmeye çalıştıklarını söyledi.

Bakan Tekin'in açıklamalarına göre, öğretmen atamaları önemli bir gündem maddesi olup, atama süreci bütçe onaylandıktan sonra şekillenecek. Öte yandan, öğretmenlerin ekonomik durumlarına ilişkin çalışmaların devam ettiği ve çözüm odaklı adımların atılmaya çalışıldığı belirtiliyor.

Kaynak: (DHA)