Geçtiğimiz cumartesi günü Menderes ilçesi Keler Mahallesi'nde çıkan orman yangınına müdahale ederken, su almış olarak Tahtalı Barajı'na düşen helikopterde 4 mürettebat kaybolmuştu.

Kırgızistan uyruklu İsabekov Erkinbek, olay sonrasında kendi imkanlarıyla kıyıya çıkarak yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Dün gerçekleştirilen çalışmalarda, mürettebat üyeleri İanshanlo Lamzar ve Oleg Agaev'in cansız bedenleri enkaz altından çıkarıldı.

AW033420_01

Yalı Çapkını 40. bölüm fragmanı yayınlandı Yalı Çapkını 40. bölüm fragmanı yayınlandı

Son kişiye ulaşıldı

İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, helikopterde aranan son kişi olan Türk vatandaşı Mehmet Akif Tutuk'un cansız bedeninin enkazdan çıkarıldığı bildirildi.

Yapılan açıklamada, "Menderes ilçesi Keler Mahallesi’nde Tahtalı Barajı’na düşen yangın söndürme helikopterinde görevli personeli arama kurtarma çalışmalarında 19.09.2023 günü 06.50 itibarıyla son kişi olan Türk mürettebatın cansız bedenine de ulaşılmış, böylece baraj gölündeki 3 mürettebatın tamamının cesedine ulaşılmıştır. Arama çalışmaları sonlandırılmıştır. Cenaze, otopsi işlemleri için Menderes Devlet Hastanesine sevk edilmiştir." denildi.

Kaynak: (İHA)