18 Haziran 2021, Cuma
Son Dakika

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Filistin'in tarihini anlattığı 98 saniyelik şarkıyla sosyal medyada gündem olan Eman Askar "7-8 yaşındayken televizyonda çocukların öldüğünü izliyordum. Şimdi 21 yıl sonra yine aynı görselleri görüyoruz. Bu bir savaş suçu, insanlığa karşı suç." dedi.
21.05.2021 13.11.08

Eman Askar, Filistin'de son günlerde İsrail'in saldırılarının artması ve 65'i çocuk 200'ün üzerinde kişinin hayatını kaybetmesinin ardından 19 Mayıs'ta sosyal medyada yayımladığı videoyla milyonlarca paylaşım ve izlenmeye ulaştı.

98 saniyelik şarkısıyla Filistin'de yaşananlara tepki gösteren Askar, şarkıyı yazma sürecini ve hissettiklerini AA muhabirine anlattı.

Mısırlı, 32 yaşındaki 2 çocuk annesi Eman Askar, 10 yıldır içerik üreticiliği yaptığını ve önceleri çocuklar için içerik üreterek mesleğe adım attığını anlattı.

Askar, 2020'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla başlayan karantina sürecinde kendi sayfasını kurduğunu belirterek "Bu kendi sayfamda önem verdiğim konuları anlatmaya ve kendi içeriğimi oluşturmaya karar verdim. Burada da kişisel yaratıcılık sürecim başladı." diye konuştu.

 Yorum Ekle