İstanbul Başakşehir'de rampadan çıkamayarak kayan yolcu dolu İETT otobüsü, önce site duvarına çarptı, ardından metrelerce sürüklenip yan yatarak devrildi. O anlar saniye saniye güvenlik kameralara yansıdı.

AW034063_01

Güvercintepe Mahallesi Yeşilyurt Sokak üzerinde yaşanan kazada, MK11 hat numaralı Olimpiyatköy Metro - Güvercintepe seferini yapan yolcu dolu İETT otobüsü, rampayı çıkamayarak kaymaya başladı.

AW034063_02

Geri geri kayan otobüs önce yol kenarındaki bir sitenin duvarına çarptı. Kaymaya devam eden otobüs, yaklaşık 50 metre sonra korkunç bir şekilde devrilerek yan yattı.

AW034097_03

CAN PAZARI YAŞANDI!

Adeta can pazarının yaşandığı kazanın ardından otobüste bulunan yolcular kendi imkanları ile dışarı çıkmaya çalıştı. Kazada 1'i çocuk 5 yolcu yaralanırken ihbar üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ekibi, polis ve itfaiye sevk edildi.

AW034097_07

Yaralı yolcular sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye sevk edildi. Çevrede güvenlik şeridi oluşturan polis ekipleri, kazayla ilgili inceleme başlattı. Otobüs şoförü, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

AW034097_06

Otobüsün kaza yaptığı bölge dron ile de görüntülendi. Kazanın meydana geldiği yerin hemen yanında Hikmet Uluğbay Ortaokulu'nun olduğu görüldü. Kazanın okul çıkış saatinden önce meydana gelmesi, yaşanabilecek bir faciayı önledi.

AW034097_05

Barcelona Sevilla'yı Ramos'un golüyle devirdi Barcelona Sevilla'yı Ramos'un golüyle devirdi

FECİ KAZA ANI KAMERADA

Yaşanan korkunç kaza güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı. Görüntülerde rampadan kayan otobüs önce sitenin duvarına çarpıyor. Kaymaya devam eden otobüs metreler sonra sert bir şekilde devrilerek yan yatıyor.