Başakşehir Belediyesi tarafından yapılacak Ebruli Başakşehir Projesi’nin tanıtım lansmanı Ziya Gökalp Mahallesi Olimpiyat Bulvarı'nda gerçekleştirildi. Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Ebruli İnşaat Genel Müdürü Müslim Güzel’in katıldığı lansmana vatandaşların da ilgisi büyüktü. 

İstanbul’daki muhtemel deprem gerçeğinden hareketle ilçedeki yapı stoğunu hızla yenileyen Başakşehir Belediyesi, hayata geçirdiği konut ve kentsel dönüşüm projelerini aralıksız sürdürüyor. 

Bu anlamda Ebruli İnşaat tarafından hayata geçirilecek proje çerçevesinde ilk etapta 263 daire satışa sunulacak. Projede 2+1’den 5+1’e kadar farklı büyüklük ve planlara sahip, depreme dayanıklı 728 daire bulunacak. Yeşil alanların ön planda olacağı projede, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu parkurları da yer alacak.

İstanbul'un pek çok noktasını sel vurdu İstanbul'un pek çok noktasını sel vurdu

AW020259_01

“BAŞAKŞEHİR’DE DÖNÜŞÜM ANLAMINDA CİDDİ BİR KONUT SEFERBERLİĞİ VAR”

Gerçekleştirilen lansmanında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, şu ifadelere yer verdi:
 “Ebruli inşaatla birlikte Başakşehir güvencesiyle yeni bir projenin bugün lasmanını yaptık. Proje yaklaşık 700 konutluk. Projeyi hızlıca tamamlayıp vatandaşımıza sunmuş olacağız. Başakşehir aynı zamanda farklı projelerin yapıldığı dönüşüm süreçlerinin de yoğun yaşandığı bir ilçedir. Başakşehir içerisinde sosyal ve dönüşüm anlamında ciddi bir konut seferberliği var. Dönüşümün çok yoğun olduğu bu günlerde riskli bina ortalamasının yüzde 13’lere düşmüş olması ve hedefini yakın bir tarihte sıfır noktasına indireceğiz. Ziyagökalp ve Şahintepe mahallemizde de dönüşüm süreçlerimiz kalan mahallelerimiz hızlıca bitecek. İlçemizde dönüşmüş olan yeni binalarıyla mutluluğu ve huzuru yaşayan vatandaşlarımız hem buradaki projeyle hem o mahallerimizdeki projelerle hep birlikte başarmış olacağız. Güçlü bir firma ve İnşallah vatandaşlarımıza kalitesini de göstererek hızlıca anahtar teslimini de yapacağız.” (İHA)