Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerinden Bayern Münih, Fransız devi PSG ile sözleşmesi sezon sonu sona erecek olan Kylian Mbappe'yi kadrosuna katmak için önemli bir adım attı. Ancak transferdeki en büyük sorun, oyuncunun yüksek maaşı olarak ön plana çıkıyor.

Bayern Münih, PSG ile sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Kylian Mbappe'yi kadrosuna katmak için girişimlerde bulunuyor. Ancak transferde zorluklarla karşılaşabileceği ifade ediliyor.

Sport 1'in haberine göre, Bayern Münih yetkilileri, Mbappe'nin takımıyla sözleşme uzatmaması durumunda transferi gerçekleştirmek istiyor. Ancak bu transferin zorlu bir süreç olacağı belirtiliyor.

Bayern Münih için en büyük sorun, Mbappe'nin yıllık 100 milyon euro olan yüksek maaşı. Fransız yıldızın, Bayern Münih'e transfer olması durumunda maaşında ciddi bir kesintiye gitmesi gerekecek.

Bayern Münih'in, maaş sorununu çözebilmek için çaba sarf ettiği belirtiliyor. Ancak transferdeki şartların zorluğu nedeniyle bu anlaşmanın gerçekleşme olasılığı düşük görünüyor.

Parktaki o oyuncak sonu oldu! Burnundan girip beynini kemirdi… Parktaki o oyuncak sonu oldu! Burnundan girip beynini kemirdi…

Bayern Münih teknik direktörü Tomas Tuchel, daha önce yaptığı açıklamada, Mbappe transferiyle ilgili olarak, "Transfer olmak isterse Kylian'ı benim motosikletimle gezdirebilirim. Ancak bunun gerçekçi olduğunu düşünmüyorum." şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)