Özgür Özel'den AK Parti'ye çirkin iftira! Gerçekler gün yüzüne çıktı... Özgür Özel'den AK Parti'ye çirkin iftira! Gerçekler gün yüzüne çıktı...

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın Almanya'yı 3-2 mağlup ettiği özel maçın hemen ardından Almanya'ya dair çarpıcı bir mesaj verdi.

Dün akşam Berlin'de oynanan EURO 2024 öncesi hazırlık maçında Türkiye A Milli Futbol Takımı, ev sahibi Almanya'yı 3-2 yenerek dikkatleri üzerine çekti.

Maçın bitiş düdüğünün ardından Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya ziyaretine göndermede bulunarak, 'Hem masada, hem sahada… Almanya karşısındaki galibiyetle Euro 2024 yolunda hem güven hem de moral tazeleyen Milli Takımımıza tebrikler' ifadelerini kullandı.

Önceki gün Almanya’ya giden Erdoğan, Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier ile görüştükten sonra Başbakan Olaf Scholz ile ortak bir basın toplantısı düzenlemişti.

Bir süre önce gerçekleşen ziyaret ve Almanya'nın İsrail'e yönelik politikalarına ilişkin eleştiriler, basında geniş yankı uyandırmıştı.

Özellikle, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya ziyaretinde Eurofighter savaş uçağı talebinin geri çevrilmesi dikkat çekti. Erdoğan, bu konuda şu ifadeleri kullanmıştı: 'Almanya'nın Eurofighter konusundaki tavrı belirleyici değil. Savaş uçağı talebi için sadece Almanya değil, dünyada pek çok ülke var. Gerekirse başka kaynaklardan temin ederiz. Şu an insansız hava araçları konusunda Türkiye önde gelen ülkelerden biri haline geldi.'

Kaynak: HABER MERKEZİ