Siyah-beyazlı ekibin eski İspanyol sol beki Juanfran, Akşam Gazetesi'ne verdiği röportajda, Vicente Del Bosque'nin Beşiktaş'ı yönettiği dönemdeki anılarını anlattı. 

2004-05 sezonunda Beşiktaş'a transfer olan Juanfran, Del Bosque'nin görevine son verilmesi ve Rıza Çalımbay'ın teknik direktörlük koltuğuna gelmesi sürecini şu sözlerle anlattı:

"Del Bosque'ye duyulan saygı sonsuz ve inanılmazdı. Kısa sürmesine rağmen bütün oyuncuların ağladığı bir veda oldu. Del Bosque ayrılmadan önce beni ofisine çağırdı ve bana şöyle dedi: 'Muhtemelen artık Türk bir teknik direktörle (Rıza Çalımbay) anlaşacaklar ve sen artık oynamayacaksın. Bu işlerin nasıl yürüdüğünü zaten biliyorsun. Senden; oynamasan bile benimle olduğun kadar profesyonel olmanı, itiraz etmemeni ve oynatılmazsan sessiz kalmanı istiyorum. Hiçbir şey söyleme ve nasıl gerekiyorsa öyle davran.' Bosque'nin sözlerini asla unutamayacağım."

Arsenal Devler Ligi'nde Lens karşısında gol şov yaptı Arsenal Devler Ligi'nde Lens karşısında gol şov yaptı

Çalımbay'ın takımın başına geçmesinin ardından sadece 8 dakika süreyle oynama şansı bulan Juanfran, Türk teknik direktörle olan ilişkisinin kısa ve sınırlı olduğunu söyledi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)