Beşiktaş'ın Sakaryaspor ile oynadığı hazırlık maçında gösterdikleri performansla Rıza Çalımbay'ın gözüne giremeyen  Jean Onana ve Umut Meraş'ın takımdan ayrılma ihtimali konuşuluyor.

İstenilen seviyeye gelemedi

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Rıza Çalımbay, Sakaryaspor ile oynanan hazırlık maçında ilk 11'de forma şansı verdiği Jean Onana ve Umut Meraş'ın performanslarından memnun kalmadı.

Özellikle Onana'nın orta sahada yaptığı basit top kayıpları ve etkisiz futbolu eleştirilerin odağı oldu. Uzun süredir yedek bekleyen Umut Meraş'ın da sol bek pozisyonunda etkisiz bir performans sergilediği belirtildi.

İrfan Can Kahveci ile taraftarlar arasında gerginlik İrfan Can Kahveci ile taraftarlar arasında gerginlik

Çalımbay rapor verecek

Rıza Çalımbay'ın, Onana ve Umut Meraş'ın performansları hakkında yeni yönetime olumsuz bir rapor vereceği ifade edildi. Çalımbay'ın, bu iki oyuncunun takıma sağladığı katkının yetersiz olduğunu düşündüğü ve alternatif arayışlarına yönelebileceği belirtiliyor.

Transfer gündemi

Beşiktaş'ın sezon başında 4 milyon euro bonservis bedeliyle Lens'ten transfer ettiği Jean Onana'nın, takımdan ayrılması halinde satış opsiyonuyla kiralanabileceği ifade edildi.

Bu gelişmelerle birlikte Beşiktaş'ın kadro revizyonu için transfer çalışmalarına hız verebileceği belirtiliyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)