Kış turizminin önemli merkezlerinden 2 bin 543 rakımlı Uludağ, dün sabah saatlerinde etkisini artıran kar yağışı ile beyaza büründü. Yoğun sis ve fırtınanın da etkili olduğu birinci ve ikinci oteller bölgesinde, görüş mesafesi 5 metrenin altına düştü; kayak merkezinin zirvesi ve kayak pistleri karla kaplandı.

Ekran görüntüsü 2023-11-19 181112

Tatilcilerin ‘beyaz cennet’ olarak tanımladığı Uludağ’da, kar yağışı aralıksız sürerken; dün 17 santimetre olarak ölçülen kar kalınlığı 52 santimetreye ulaştı.

Uludağ yolunda sıkı denetim

Karayolları ekipleri de kar nedeniyle yolların kapanmaması için Uludağ yolunda teyakkuza geçti. Yolun açık kalması için çalışmalar sürerken, Uludağ Yolu’nun 8’inci kilometresindeki Yiğitali Jandarma Karakol Komutanlığı’ndan itibaren de ekiplerin yol denetimleri başlıyor.

Ekran görüntüsü 2023-11-19 181057

Irak'un kuzeyinde 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi Irak'un kuzeyinde 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Kış lastiği ve zinciri olmayan araçların Uludağ’a çıkışına izin verilmiyor. Kış lastiği olan araçların da zincir takması isteniyor.

Ekran görüntüsü 2023-11-19 181109

Haftaya kar yağışı yok

Hava sıcaklığının en yüksek sıfırın altında 4, en düşük ise sıfırın altında 9 olarak ölçüldüğü Uludağ’da, kar yağışı gün boyunca aralıklarla devam edecek. Kar yağışı yarın yerini güneşli havaya bırakacak. Önümüzdeki hafta boyunca sağanağın etkili olacağı Uludağ’da, kar yağışı ise beklenmiyor.

Kaynak: (DHA)