Elon Musk'ın sözleri ve Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Andrew Bates'in tepkisi üzerine New York Times'ın haberine göre Bates, Musk'ın X platformundaki ifadeleriyle ilgili açıklama yaptı. Bates, bir kullanıcının "Yahudiler, insanlardan kendilerine karşı kullanmayı bırakmalarını istedikleri nefreti tam da beyazlara karşı kullanıyor." şeklindeki paylaşımına Elon Musk'ın "Gerçekleri söyledin." yorumunu yaparak onu "Yahudi karşıtlığını teşvik etmekle" suçladı.

Elon Musk, Gazze’yi tehlikeli buldu ve Hamas’ın davetini reddetti! Elon Musk, Gazze’yi tehlikeli buldu ve Hamas’ın davetini reddetti!

Bates, insanları nefrete karşı bir araya getirmenin herkesin sorumluluğu olduğunu vurgulayarak, "Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin iğrenç şekilde teşvik edilmesini en güçlü ifadelerle kınıyoruz ve kınamaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Ayrıca, Musk'ın başka bir paylaşımda, Filistin destekçilerinin kullandığı bazı sloganları "soykırım iması" olarak değerlendirdiği ve bu sloganları kullananların hesaplarının askıya alınabileceğine ilişkin bir açıklama yaptığı da belirtildi.

Kaynak: AA