Ödenmeyen memur maaşları Yemen'de  Husiler ile hükümetin uzlaşısına engel oluyor Ödenmeyen memur maaşları Yemen'de Husiler ile hükümetin uzlaşısına engel oluyor

Türkiye ile ABD arasında yılan hikayesine dönen F-16 krizi ile ilgili Beyaz Saray’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada ABD Başkanı Joe Biden’ın bu konudaki pozisyonunun değişmediği ifade edilirken “Herhangi bir teminattan haberdar değiliz” denildi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Türkiye'ye F-16 satışıyla ilgili ilerleme kaydedilmesi konusundaki isteğinde bir değişiklik olmadığını söyledi.

Kirby, çevrim içi basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye'deki seçimlerden sonra F-16 anlaşmasıyla ilgili bir gelişme olabileceğine dair ABD Kongresinde herhangi bir hareket olup olmadığına ilişkin soruya Kirby, bu konuda herhangi bir teminattan haberdar olmadığını söyledi.

Kibry, konuyla ilgili gazetecileri Kongre yetkililerine yönlendirdi ve Biden'ın bu konudaki pozisyonunun değişmediğinin altını çizdi.

Kirby, 'Bu konuda yalnızca Başkan Biden adına konuşabilirim ve onun da F-16 ile ilgili ilerleme kaydedilmesi konusundaki isteğinde hiçbir şey değişmedi.' ifadesini kullandı. (A.A)