Bir dönemin efsane dizisi Çocuklar Duymasın'ın Emine'siydi... Sokakta görenler tanıyamıyor! Bir dönemin efsane dizisi Çocuklar Duymasın'ın Emine'siydi... Sokakta görenler tanıyamıyor!

ABD'de yayınlanan 'Kontroligarklar' isimli kitap, dünyanın önde gelen zengin isimlerinin arazi ve tarla yatırımlarını detaylı bir şekilde ele alıyor. Seamus Bruner tarafından kaleme alınan kitap, Jeff Bezos, Bill Gates, Mark Zuckerberg ve George Soros gibi isimlerin arsa yatırımlarını inceliyor.

Kitap, Bill Gates'in gezegenin geleceğini kurtarma amacı altında devasa arazilere yatırım yaptığı ve bunun yanı sıra çiftçileri tehdit ettiği, sahte etlere yatırım yaparak hem vegan sektöründe hem de gıda endüstrisinde tekelleşmeye çalıştığı iddialarını ortaya attı. Gates'in ABD'deki tarım arazilerine yaptığı yatırımların servetini artırdığı ve ABD'nin gıda tedarikinin kontrolünü ele geçirmeye çalıştığı belirtti.

Bruner, Microsoft'un kurucusunun patentli gübrelere, yapay ete ve 270.000 dönümlük Amerikan tarım arazisine yaptığı son yatırımlara vurgu yaparak, iklim eyleminin açık bir destekçisi olan Gates'in bu spekülasyonlardan nasıl faydalanabileceğini değerlendirdi.

gates-facebook1

Seamus Bruner'ın milyarderlerin Amerikan halkı üzerindeki etkilerini ele alan çalışması, gıda sisteminin ele geçirilmesiyle ilgili çarpıcı iddiaları içeriyor. Kitapta Bruner, gıda üretiminin Rockefeller'lar tarafından başlatıldığını ve Bill Gates tarafından ilerletildiğini belirtti.

Bruner'a göre, gıda sistemini ele geçirmek, diğer birçok kontrol planı gibi, ticari markalar, telif hakları ve patentler aracılığıyla gıda üretiminin fikri mülkiyetini kontrol etmeyi içeriyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ