Rusya’nın başkenti Moskova'da yapılan kazılarda 90'lı yıllardan kaldığı tahmin edilen bir düzine insan kafatasının bulunması ülkenin gündemine düştü.

Rus haber ajansı RIA Novosti’nin savcılık açıklamasına dayandırdığı haberine göre, Moskova'nın batısında yapılan kazılar sırasında kazara insan iskeletleri bulundu. Yapılan ilk incelemelere göre 1990’lardan bu yana toprağın altında oldukları tahmin edildi.

Söz konusu iskelet parçaları bir binanın alt yapı tadilatı sırasında ortaya çıkarıldı. Moskova savcılığı yaptığı açıklamada, iskeletlerin ait olduğu insanların nasıl öldüğü ise henüz bilinmediğini belirtti.

Filipinler beşik gibi sallanıyor! 7 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi Filipinler beşik gibi sallanıyor! 7 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi

Bu arada yaklaşık iki hafta önce Moskova yakınlarındaki Serpukhov'da bir öğrenci insan kalıntıları bulmuştu. Bir okulun yakınında bulunan iskelet kalıntılarının incelenmesinin ardından 49-50 yaşlarında bir erkeğe ait olabileceği belirtilmişti. Söz konusu iskelet detaylı incelenmek üzere adli tıp morguna kaldırılmıştı.

Kaynak: MEHMET POYRAZ