Kolombiya'nın Cartagena kentindeki Boquilla Plajı'nda trajik bir olay yaşandı. Tatil için plaja giden 34 yaşındaki Froilanis Maireth Rivas Roman adlı kadına yıldırım çarptı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, yıldırımın kadını aniden yere serdiği görüldü. O sırada oradan geçen bir polis memuru da panikle kendini yere attı. Diğer tatilcilerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, Roman'ın olay yerinde hayatını kaybettiği açıklandı.

Kolombiya'daki yetkililer, bu tür olayların nadir olduğunu ve yıldırım çarpması sonucu yaşamını yitirenlerin oranının %10 civarında olduğunu aktardı. Santander Teknik Üniversitesi'nde görevli bilim insanları, ülkedeki yüksek dağlık alanların yıldırımlara sebep olduğunu belirtti. "Kolombiya, dünyadaki en fazla yıldırım görülen bölgelerden biri. Özellikle kırsal bölgelerde risk yüksek" açıklamasında bulundu.

Dünyada bir ilk! Bu robot insan gibi nefes alıyor, terliyor ve titriyor! Dünyada bir ilk! Bu robot insan gibi nefes alıyor, terliyor ve titriyor!

1-001-1

Kaynak: HABER MERKEZİ