Yaşanılan olay, 30 Ağustos günü öğlen 13.00 sularında merkez Nilüfer ilçesi İhsaniye Mahallesi’nde oldu. 26 Nisan günü Engin Altın, kendisine 50 bin lira borcu olan Uğur Ermiş ile sokakta karşılaşıp tartışma yaşadılar. Tartışma esnasın Engin Altın, yanında taşıdığı tabancayı çekmeye çalıştığı öne sürülen Uğur Ermiş’i bıçaklayıp kanlar içinde yerde bıraktı. Yanındaki kardeşi Oğuz Ermiş, yere düşen tabancayı alıp ateş ederek, Engin Altın'ı bacaklarından yaraladı.

Yapılan ihbarla olay yerine sağlık ve polis ekipleri geldi. Ambulansla hastaneye götürülen yaralılardan Uğur Ermiş, hayatını kaybetti. Tedavisi bittikten sonra taburcu olan Engin Altın, gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen Altın ile kendisini yaralayan Oğuz Ermiş tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

SAĞLIK RAPORUYLA SERBEST BIRAKILDI

Kurşunlar nedeniyle kalça kemiği ve bacaklarında kırıklar olan Engin Altın’a 2 ay önce sağlık heyeti tarafından kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı gerekçesiyle rapor verildi. Rapor gereği Altın, cezaevinden denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakıldı. Serbest bırakıldıktan sonra kendi emlakçılık yaptığı ofisine giden Engin Altın, silahla vuruldu. Ermiş'in silahla yaraladığı Altın olay yerinde can verdi.

KAMERA KAYITLARINDAN SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

Açılan İhbarla bölgeye çok sayıda polis ekipleri geldi. Olay yerinde araştırma yapan ekipler, çevrede bulunan çok sayıdaki güvenlik kamerası görüntülerini izledi. Saldırıyı yapan şüphelinin Oğuz Ermiş olduğu belirlendi. Bunun üzerine polis, şüphelinin saklanma ihtimali bulunan adresleri takip etti. Yaklaşık 30 saatlik fiziki ve teknik takipten sonra Oğuz Ermiş, çok kolay bir şekilde yakaladı. Gözaltına alınan Ermiş’in emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi. (DHA)

Meteoroloji'den 11 ile fırtına ve sağanak uyarısı Meteoroloji'den 11 ile fırtına ve sağanak uyarısı