Cadillac, elektrikli SUV pazarında önemli adımlar atmaya devam ediyor. Lyriq ve Escalade IQ modellerinden sonra sedan segmentine yönelen marka, Celestiq ile dikkat çekmişti. Şimdi ise tekrar SUV segmentine odaklanan Cadillac, daha kompakt boyutlarda bir modelle karşımıza çıkıyor: Cadillac Optiq.

Elektrikli otomobil satışında yeni dönem başladı Elektrikli otomobil satışında yeni dönem başladı

motor1.com'un haberine göre: Optiq, daha küçük gövde yapısına sahip olmasına rağmen, yukarıdaki görselde görüldüğü gibi abileri Celestiq ve Lyriq modellerinden miras aldığı detayları taşıyor.

Özellikle şelaleyi anımsatan iki parçalı stop lambaları, aracın arka tasarımını ön plana çıkarıyor. Ön ve arka perspektiften bakıldığında, Optiq'in tasarımının Cadillac'ın elektrikli model gamının bir devamı olduğu açıkça görülüyor.

Henüz teknik detaylar tam olarak açıklanmamış olsa da, GM'in Ultium platformunu kullanan diğer modellerden elde ettiğimiz bilgiler bize bazı ipuçları sunuyor.

optiq arka

Örneğin, aracın boyutları Chevrolet Equinox EV ile karşılaştırılabiliyor, çünkü her iki model de yaklaşık olarak 4.83 metre uzunluğa sahip.

Bu, Optiq'in Equinox EV ile benzer motor ve batarya seçeneklerine sahip olabileceği anlamına geliyor. Tek şarjla 482 km menzil sunan araç, ön tekerlekten çekişli 214 bg güç ve dört tekerlekten çekişli 295 bg güç konfigürasyonlarına sahip olabilir.

Ancak, bunlar şu an için sadece spekülasyonlardan ibaret. Kesin teknik detayları öğrenmek için önümüzdeki yılın beklenmesi gerekecek.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)