Sosyal medya fenomenleri Bahar-Nihal Candan ve Hacı İsrafil S. isimli şahısların savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle hâkimliğe sevk edildiği haberleri gündeme bomba gibi düştü. Candan kardeşlerin dolandırıcılıktan elde ettikleri paraları akladıkları ve 100 milyonluk vurgun yaptıkları iddia ediliyor. Peki, Candan kardeşler kimdir, neden gözaltına alındılar? İşte detaylar…

Antarktika da kırmızı alarm! O hayvan türü tehlikede Antarktika da kırmızı alarm! O hayvan türü tehlikede

Ekran görüntüsü 2023-11-16 175139

Candan kardeşlerin dolandırıcılık iddiası

Bahar Candan ile Nihal Candan’ın dolandırıcılık yapan bir çetenin reklam yüzü ve konu mankeni olarak kullandığı tespit edildi. Candan kardeşler; Dolandırıcılık, kara para aklama ve suç gelirlerinin aklanması iddiasıyla suçlanıyor. Emniyetteki işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edilen Bahar Candan, Nihal Candan ve Hacı İsrafil S. savcılıkta verdikleri ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği’ne sevk edildi.

Ekran görüntüsü 2023-11-16 175308

Nihal Candan’ın hayatı

Nihal Candan, 1995 yılında Mersin’de doğdu. İstanbul Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gördü. Nihal Candan, TV8’de yayınlanan İşte Benim Stilim programında yarıştı. Candan, daha sonra ise ise 2016 yılında Survivor’da yarıştı. Nihal Candan, sosyal medyada da oldukça popüler bir isim. Takipçileriyle sık sık paylaşımlarda bulunan Nihal Candan, son olarak kardeşi Bahar Candan ile birlikte “Dondurma Gibisin” isimli şarkıya klip çekmişti.

Ekran görüntüsü 2023-11-16 175143

Bahar Candan’ın hayatı

Bahar Candan, 1998 yılında doğdu. Nihal Candan’ın kardeşidir. Bahar Candan, lisansını hukuk bölümünde sürdürüyor. Bahar Candan, kardeşi Nihal Candan gibi İşte Benim Stilim adlı moda programında yarışmıştı.

Ekran görüntüsü 2023-11-16 175301

Bahar Candan, sosyal medyada da çok sayıda takipçisi olan bir fenomen. Bahar Candan, son dönemde yaptığı estetik operasyonlarla da gündeme gelmişti. Bahar Candan, kardeşi Nihal Candan ile birlikte “Dondurma Gibisin” isimli şarkıya klip çekmişti.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)